Scene din ce în ce mai penibile în Parlamentul României. Dacă presa ne obişnuise cu nepoate care votează în locul parlamentarilor, cu senatori care sforăie în plen sau cu deputaţi care intră in timpul dezbaterilor pe google earth să-şi vadă vila de la munte, acum avem şi bomboana de pe coliva actualului Legislativ. După episodul cu Iliescu şi revoluţionrul Nica Leon cea mai nouă ispravă de la Parlament este joaca domnului Talpeş cu briceagul.
Nu ştiu dacă în atmosfera tensionată de lucru de la Parlament este tocmai potrivit să intri cu briceag sau cuţit de bucătărie la serviciu, dar dacă este interzisă intrarea cu arme albe sau de orice fel în clădire chiar şi pentru aleşii neamului, atunci paza si protectia sunt iar de poveste.
krossfire
Mda…mai mult ma amuza restul de actiuni si moacele pe care le face omul.
Daca lama e sub 5 Cm cred ca nu se considera arma alba. Oricum nu prea conteaza cat timp exista : http://www.samurai-shop.ro care-ti vinde sabii, paralizoare electrice si pistoale cu gaz pe ”propria raspundere”.
Am intrat de doua ori in respectiva cladire, pentru niste evenimente.Cu o treaba le dau dreptate : Sunt mult prea multe becuri si invariabil daca te doare undeva de ce se discuta te va lua somnul.
krossfire
Postul asta mi-a dat o super idee : Un articol despre autoaparare. Intamplator cunosc si legislatia pentru posesia armelor albe si a celor pentru autoaparare (pistoale cu gaz, cauciuc, bile din poliester condensat)
Rrarresh
Multumesc pentru site, Krossfire! Am facut deja cateva comenzi.:)
admin
Articolele pentru copiii killer sunt freaky:)
krossfire
Pai nu samurai shop e problema…ci alte site-uri (inclusiv cele de licitatii) care in afara de bombe cu hidrogen vand cam toate prostiile posibile.
Pe unul dintre ele scria ceva in genul : Sper ca aveti notificare de la politie si permis de arma. Ar fi spre binele vostru daca vreti sa cumparati pistolul asta !